👈 فروشگاه فایل 👉

تحقیق در مورد سیستم‌های لوله‌كشی

ارتباط با ما

... دانلود ...

تحقیق در مورد سیستم‌های لوله‌كشی

سیستم‌های لوله‌كشی در نیروگاه‌ها به لحاظ نقش مهمی كه در انتقال سیال و انرژی و برقراری ارتباط سیستماتیك بین تجهیزات به منظور انجام مراحل مختلف عملیات در سیكل حرارتی برعهده دارند از اركان اصلی طراحی و ساخت محسوب می‌گردند. كاربرد تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های مناسب در سیستم لوله‌كشی یكی از مهمترین مراحل طراحی سیستم لوله‌كشی به شمار می‌آید. استانداردهای ANSI DIN BS در رفلیز تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های استاندارد جهت سیستم لوله‌كشی می‌باشد.

عوامل موثر و معیارهای انتخاب تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های لوله (Supports)

انتخاب مناسب و درست نوع ومحل تكیه‌گاه‌ نقش مهمی در طراحی خطوط لوله ایجاد می‌كند تكیه‌گاه‌ها و نگهدارنده‌های لوله دارای انواع مختلفی می‌باشند كه هر یك به منظور خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرند بعضی از مواردی كه در استفاده از تكیه‌گاه‌ها باید مورد توجه قرار گیرد عبارتند از:

- تحمل وزن لوله (شامل خود لوله، وزن سیال داخل آن و نیروی عكس‌العملی)

- دادن انعطاف‌پذیری كافی به شبكه لوله

- گرفتن ارتعاشات وارده بر لوله

- فراهم نمودن امكان انبساط حرارتی لوله

- هدایت و كنترل تغییر مكان لوله

- ثابت نمودن لوله

یك تكیه‌گاه بسته به نوع آن می‌تواند یك یا تركیبی از موارد فوق را تامین نماید در انتخاب تكیه‌گاه و محل آن باید به مواردی نظیر افزایش تنش در لوله‌ها به مقداری بیش از حد مجاز، تغییر مكان لوله به مقداری بیش از مقدار مجاز آن از نظر تداخل با تجهیزات جانبی خط لوله یا سایر لوله‌ها، وارد آمدن صدمه به اتصالات انبساط حرارتی و انعطاف‌پذیری خط لوله و سازه نگهدارنده لوله توجه شود.

انتخاب نوع و اندازه تكیه‌گاه‌ برای نگهدارنده‌های لوله‌ها بستگی به مقدار بار وارده و محدودیت‌های فیزیكی طرح دارد مهمترین عوامل تعیین كننده نوع تكیه‌گاه مناسب برای لوله‌ها، عملكرد تكیه‌گاه مقدار بار وارده و محدودیت‌های فضای نصب آن می‌باشد به طور كلی موارد زیر در انتخاب یك تكیه‌گاه لوله باید در نظر گرفته شوند.

👇محصولات تصادفی👇

دانلود اقدام پژوهی چگونه توانستم ضعف املای معصومه دانش آموز پایه دوم را بهبود بخشم مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع نهاد خانواده مبانی نظری و پیشینه تحقیق خشونت خانگی علیه زنان فرمول های ریاضی ششم دانلود تحقیق بهسازی كاركنان آموزش و پرورش 13 ص